Cisnienie atmosferyczne 5 listopada 2014

Dozowniki celkowe są używane w punkcie szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które podejmują w warunkach ciśnienia niezależnego od ciśnienia atmosferycznego. Dozowniki celkowe umożliwiają opróżnianie zbiorników bez dekompresji. Warunkiem zastosowania dozowników celkowych jest temperatura nie większa niż 200 ˚ C oraz brak agresywności pyłów.

Zasada działania Zasada działania dozownika celkowego jest całkiem prosta. Pył ze zbiornika wpada przez otwór wlotowy a niedługo jest transportowany w celkach ze skrzydełkami ruszającego się bębna. Dozowniki mogą żyć w niemało nowych typach. Mogą mieć również różną wielkość otworu wlotowego i wylotowego a też różną wydajność pracy, która stanowi wynoszona w m3 na godzinę. W momencie zamawiania urządzenia konieczne będzie wręczenie oznaczenia dozownika oraz określenie która jest temperatura pyłów.

Dozownik celkowy DC Drinkiem z typów dozowników jest dozownik celkowy DC. Został on zbudowany z tezą o stałym dozowaniu materiałów sypkich i drobnoziarnistych. W szczególności są to: kasza, ziarna zbóż, pieprz, mleko w proszku, przyprawy, cukier, sól, płyny filtracyjne itp. Urządzenie używa się najczęściej, jako element wyposażenia technologicznej linii pakowania, ważenia, dozowania oraz transportu pneumatycznego.

Podsumowanie Drinkiem z punktów wyposażenia dozowników celkowych potrafią być skrzynki elektryczne wraz z falownikiem. Dzięki nim z łatwością będzie bogata dostosować wydajność dozownika do potrzeb danej linii produkcyjnej. Do prac urządzenia zajmuje się stal kwasoodporną lub węglową. Modele stworzone ze stali nierdzewnej spełniają wszystkie wymogi czyste także z przeznaczeniem potrafią stanowić zużywane w dziedzinie przemysłowej, w ostatnim przeważnie w przemyśle chemicznym.