Objawy ciazy rosnacy brzuch

Z lekcji w grupie, z telewizji, z forów internetowych, za pośrednictwem gazet a dzięki rozmowie z mamami/babciami/koleżankami – dowiadujemy się, jakie są objawy ciąży. Wiemy, że gdy nie pojawiają się comiesięczne krwawienia, obecne termin zrobić test ciążowy. Kiedy test będzie korzystny, najwyższa pora spodziewać się zawrotów głowy, napadów głodu, a przede wszystkim mdłości i wymiotów. Tylko za daleko w owo nie wierzymy, jesteśmy dość w mieszkanie czasami przyznać, że że się zdarzyć przypadek, kiedy pani nie pozostaje w ogóle skutków ubocznych ciąży. Ewentualnie, że są one znacznie niskie. Co żebym się natomiast nie działo, panuje ogólne przeświadczenie, że jak nie ma okresu i są mdłości, to oznacza, iż niedługo będzie też dziecko. Co a z starymi, które mają niestandardowe objawy ciąży? Oraz jakie one potrafią być?

Zachcianki żywieniowe – nie mowa właśnie o kanapce przekładanej dżemem śliwkowym, korniszonem i pastą jajeczną. Czasami ciężarna kobieta zaczyna mieć tak zwane łaknienie spaczone, które zawiera nieodpartą chęć jedzenia produktów niejadalnych. Czyli, dla przykładu, kanapkę z dżemem, korniszonem i pastą jajeczną obficie polaną mydłem w płynie. Zaistnienie takich objawów wymaga niezwłocznej konsultacji z specjalistą. Zmiany w jamie ustnej – czasem zdarza się, że osobom w ciąży mocno puchną dziąsła i krwawią podczas szczotkowania. W takich rzeczach wskazane będą popularniejsze wizyty nie tylko u ginekologa prowadzącego ciążę, ale także u dentysty. Nietrzymanie moczu – po pierwsze dlatego, że nic pijesz. Po drugie, ponieważ na twój pęcherz w powiększonej macicy „jest” co chwila 2 kg małego stworka. Raczej nic na toż nie poradzisz, jedynym rozwiązaniem będzie tylko zaopatrzenie się w profesjonalne wkładki higieniczne (takie pampersy dla dużych) i częste przechodzenie do kąpieli, ponieważ magazynowanie moczu w zintegrowaniu z kaszlnięciem lub śmiechem może stworzyć niemiłe konsekwencje. Chrapanie – winę za to ponoszą spuchnięte nozdrza, jakie nie ale mogą robić wrażenie ciągle zapchanego nosa i eleganckich krwotoków, lecz i spanie w nocy. Nie cierpi jednak tego negatywnego. Dzięki temu twój mąż, który do ostatniej chwile niemal co noc budził cię swoim pochrapywaniem, pojmie jak się czułaś i co przez niego cierpiałam. Zmiany skórne – chodzi o inne plamy na postaci oraz szyi też o pajączki mogące pojawić się mało na jakimś obleczonym skórą skrawku ciała. Za tego gatunku zmiany odpowiada melanina, która w średnich warunkach zapewnia nam piękny wygląd skóry (czy każdy jej kolor), jednak jej nadmierne tworzenie w momencie stanu błogosławionego może wywołać do innych zmian i wytworów domem z najprawdziwszych horrorów. Nie odbieraj się jednak. Całość tych zmian minie w późniejszych okresach ciąży, czy najpóźniej po porodzie. Jeśli zmiany kolorystyczne nadmiernie i uciążliwie pojawiają się na twarzy, zainwestuj w proch i znacznie kryjący podkład. Lekkie zabiegi kosmetyczne skutecznie zatuszują wszelkie niedoskonałości. Bezsenność – stanowi zatem tymże bardziej uciążliwe, iż dodatkowo stresują nas dania innych, iż ciąża to „nowa chwila, jak potrafimy się wyspać”.

Same objawy ciąży, te tradycyjne natomiast nie, kiedy i i jeszcze dużo będący brzuch dość skutecznie uniemożliwiają dostanie w sen. Niestety, pewno nie ma sposobu, żeby poradzić sobie z zaistniałą bezsennością (w żadnym wypadku nie wolno ci ratować się lekami nasennymi!). Trzeba powtarzać się przyzwyczaić. Jednak, oczywiście jak również wcześniej, te fakty również znikną wraz z porodem. Teoretycznie. Jak może, poza standardowymi objawami ciąży, mogą pojawić się te nowe, czasem śmieszne, czasem nieco mniej. Jednak bez powodu na ogół, ciąża to niezwykle przyjemny okres życia kobiety, wówczas nie pozostaje mi nic innego, kiedy właśnie życzyć Wam, drogie przyszłe mamy, przyjemnej i pewnej ciąży, kiedy i jeszcze szczęśliwego wychowania przyszłego potomstwa.