Seksoholizm literatura

Dowiedz się więcej

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, okazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i aktywności fizycznej, w jaki te potrzeby dominują nad innymi, stanowiąc o sensie życia". Ukazuje się na rozmaite sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z pomocy na będącą w obecnych latach swobodę seksualną, rodzaj mody i przyzwolenia na nietypowe zachowania seksualne problem potrafi istnieć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z obecnym tematem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doznań seksualnych - w innych formach i budowach. Seksoholik to nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w głowach wielu osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych zachowań jest była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to kobiety mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest środkiem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak stres i stres.

Do rozwoju grypy mogą przysporzyć się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka korzysta destrukcyjny pomysł na inne sfery bycia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą sprawić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Końcem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żebym akt seksualny nie był wyłącznie preparatem do spełnienia atawistycznego popędu, ale także zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.